به‌روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:
معاون وزیر راه و شهرسازی از ایجاد یکصد هزار سرپناه برای مردم تا پایان امسال خبر داد و گفت: سیاست دولت این است که شهرهای جدید را با ریل به مرکز شهر متصل کند.
کد خبر: ۷۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اصفهان، محسن نریمان در آیین بهره‌برداری از 1896 واحد مسکن مهر که در شهر جدید مجلسی برگزار شد، اظهار داشت: هفته دولت ایام باشکوهی است که می توان اقدامات دولت را در آن بیان کرد.

وی افزود: امروز بیش از 7 هزار واحد مسکن مهر را در شهرهای جدید که شامل 6 هزار واحد در فولادشهر و بالغ بر یک هزار واحد در بهارستان و مجلسی را افتتاح می کنیم.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه متاسفانه در گذشته پروژه‌های مسکن مهر با برنامه‌ریزی آغاز نشده اما سعی بر این است تا در ادامه مسیر با برنامه‌ریزی دقیق در فعالیت‌های مسکن مهر تحول صورت گرفته و این پروژه سریع‌تر به اتمام برسد.

وی ادامه داد: فعالیت‌ها و اقدامات باید مطابق با استانداردها و معیارهای بین‌المللی انجام شده و با استفاده از متخصصان داخلی و خارجی شهری پویا و نوین را طراحی کنیم.

نریمان با بیان اینکه کار سختی را در پیش داریم و باید با برنامه، تعامل و درنظر گرفتن حقوق شهروندی مردم این کار را انجام داد، یادآور شد: در حال تشکیل ارکتم شهر مجلی هستیم و مسئولان این شهر با پیگیری این موضوع اعتبارات بیشتری را دریافت کردند و امیدواریم با کمک مسئولان بتوانیم بستر ساز اقدامات خیر در این منطقه باشیم.

وی تصریح کرد: سیاست جدید ما این است که شهرهای جدید را با ریل به مرکز شهر متصل کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولان شهر مجلسی و نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس زیرساخت‌های لازم برای ایجاد خطوط ریلی انجام شده که امیدواریم در آینده این خطوط افتتاح شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه در ایام دهه فجر 30 هزار واحد مسکن مهر را در شهرهای جدید کشور به بهره برداری می رسانیم، بیان داشت: تا پایان امسال حدود یکصد هزار سرپناه را برای مردم در نظر گرفته ایم و در کنار آن مکان هایی شامل مسجد، مدرسه و ... را ایجاد می کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه از 199 هزار واحد مسکن مهر تاکنون 170 هزار آن افتتاح شده و تا پایان سال تعداد قابل توجهی نیز به بهره برداری می رسد، تاکید کرد: 85 درصد پروژه مسکن مهر انجام شده و 15 درصد دیگر نیز در سه ماه نخست سال 95 افتتاح و پرونده پروژه مسکن مهر را به اتمام می رسانیم.

حجت الله غلامی با بیان اینکه در بحث راه، پروژه‌هایی که در مجموعه 24 شهرستان مطرح است، 62 پروژه با هزینه بالغ بر 1340 میلیارد ریال است، افزود: این اقدامات برای افزایش ایمنی و کاهش خطرات دوبانده کردن راه ارتباطی میان شهرستان‌ها و استان و همچنین راه ارتباطی میان شهرستان‌ها با 9 استان همجوار است.

وی از وجود 106 شهر در استان خبر داد و تصریح کرد: طرح توسعه شهری در 96 شهر از این شهرها اجرا شده و باقی مانده آن نیز در شش ماه آینده تکمیل می‌شود.

غلامی ادامه داد: در خصوص بررسی طرح تفصیلی شهرها سال آینده وارد عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌شویم.

*‌ افتتاح 1290 پروژه در استان در هفته دولت

محمدعلی طرفه معاون عمرانی استاندار نیز در این مراسم اظهار داشت: در هفته دولت شاهد بهره برداری حدود یک هزارو 290 پروژه در استان با اعتباری بالغ بر 1 هزارو 100 میلیارد تومان اعتبار بودیم.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اعتبارات این طرح ها توسط بخش خصوصی تامین شده است، تصریح کرد: در حدود 60 درصد از اعتبار این پروژه ها توسط بخش خصوصی، تعاونی ها و بخش غیر دولتی تامین شده که مسکن مهر نیز جزو همین پروژه ها می باشد.

معاون عمرانی استاندار ادامه داد: در هفته دولت شاهد پیش راه اندازی خط یک متروی اصفهان هستیم و با حضور دکتر ظریف وزیر امور خارجه شاهد کلنگ زنی خط دوی متروی اصفهان خواهیم بود که این خط نیز به طول 23 کیلومتر است که برای آن اعتباری بالغ بر 3 هزار و 500 میلیارد تومان پیش بینی شده و یکی از پروژه های مهم اصفهان است.

وی در ادامه به نمایشگاه بین المللی اصفهان اشاره و اضافه کرد: کلنگ زنی این نمایشگاه نیز با حضور دکتر ظریف و استاندار محترم انجام خواهد شد و در کنار این طرح افتتاح طرح های الکترونیکی و مخابراتی را نیز شاهد هستیم.

طرفه افزود: اصفهان نیز مانند بسیاری از کلان شهرها نیاز به جابه جایی نیروی کار منطقه ای دارد و در این زمینه اقداماتی در جهت راه اندازی متروی اصفهان - شاهین شهر، اصفهان – بهارستان و بخشی از متروی فولادشهر و همچنین شهر مجلسی انجام داده است.

*‌ تصفیه خانه فاضلاب و مترو دو نیاز مردم شهر مجلسی

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تصفیه خانه فاضلاب و راه اندازی خط مترو برای شهر جدید مجلسی دو نیاز اساسی مردم این شهر است.

علی ایرانپور در آیین بهره برداری از 1896 واحد مسکن مهر که در شهر جدید مجلسی برگزار شد، اظهار داشت: سه سال پیش شهر مجلسی از نبود آب آشامیدنی سالم رنج می برد اما با پیگیری هایی که مسئولین استان داشتند سال گذشته با حضور وزیر نیرو موضوع آب آشامیدنی سالم و بهداشتی این شهر حل شد.

وی تصریح کرد: یکی از دلایلی که نیاز بود شهرداری مجلسی در آینده ای نزدیک افتتاح شود، موضوع ارزش افزوده، درآمد و سرانه ای بود که حق یکایک مردم در این شهر است و جا دارد از مسئولین استان بابت این پیگیری موضوع تشکر کنیم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه ورزش کارهای خوبی در حال انجام است،  ادامه داد: چند میلیاردی که مهندس نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه بر بودجه شهر مجلسی در اختیار قرار داده بودند بخشی از آن صرف احداث سالن ورزش باستانی و پهلوانی که مورد تایید مقام معظم رهبری نیز هست شد.

وی با اشاره به مشکلات شهر مجلسی افزود: اگر قصد داشته باشیم دو نکته را به عنوان مشکلات اصلی شهر مجلسی در نظر داشته باشیم یکی از آنها رها شدن فاضلاب شهری در بیابان های این شهر است که تخلف آشکاری محسوب می شود و در این موضوع نیازمند کمک وزارت راه و شهرسازی و شرکت آب و فاضلاب هستیم.

ایرانپور گفت: انشعاب فاضلاب شهری در این شهر برقرار است اما به دلیل نبود تصفیه خانه این طرح به سرانجام نرسیده که نیاز است تصفیه خانه فاضلاب شهر مجلسی هر چه زودتر راه اندازی شود.

وی در ادامه به موضوع مترو اشاره و  تصریح کرد: مردم این شهر قبول نمی کنند که سه شهر جدید در استان وجود داشته باشد که دو شهر آن ماده 215 داشته باشد که اعتبار ملی دریافت کند و شهر سوم که مجلسی است از این قانون بی بهره باشد و مردم شهر از مترو محروم باشند و در این زمینه نیازمند مساعدت مسئولان هستیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: