به‌روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان :
مرحله ساخت چوب و مس نیم‌ضریح سرداب حرمین امامین عسگریین (ع) به اتمام رسیده و وارد مرحله نقره‌کاری و زرگری مس برای این ضریح شدیم که این کار به همت هنرمندان بومی و غیربومی این هنر، در زنجان در حال انجام است.
کد خبر: ۷۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴


سردآب امام زمان (عج) در سامرا

سید عزالدین موسوی در این گفتگو با اشاره به روند ساخت نیم ضریح امامین عسگریین در استان زنجان  افزود:  مرحله ساخت چوب و مس نیم‌ضریح سرداب حرمین امامین عسگریین (ع) به اتمام رسیده  و وارد مرحله نقره‌کاری و زرگری مس برای این ضریح شدیم که این کار به همت هنرمندان بومی و غیربومی این هنر، در زنجان در حال انجام است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه استان زنجان توانایی لازم برای ساخت نیم ضریح حرم امامین عسگریین را دارد.

  جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان گفت: ساخت ضریح سرداب امامین عسگریین از طریق عتبات کل کشور به استان زنجان ابلاغ شده و در مدت یک سال کارهای خوب و موثری انجام شده و چوب این سرداب ساخت برمه است و ماندگاری بسیار بالایی دارد و  قلم زنی بر روی نقره و مس داشتیم و آبکاری طلا انجام شده است.

موسوی تاکید کرد: ۱۵ هنرمند قلم زن برای ساخت این ضریح طی مدت یک سال کار می کنند.

وی افزود: ضریح سرداب امامین عسگریین در طبقه پایین زیر زمین محل غایبت امام زمان (عج) نصب خواهد شد.

موسوی تصریح کرد: هنرمندان زنجانی در این حوزه  دانش افزایی می کنند و از مشارکت مطلوب مردم برای پروژه های آتی بهره مند شوند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان مشارکت مردم را در ساخت ضریح امامان معصوم (ع) مطلوب ارزیابی کردو گفت: از جمله مشارکت مردم زنجان می‌توان به ساخت درب نقره حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلا، سازه‌های فلزی دارالضیافه، درب نقره حرم امامین جوادین (ع) که به همت مردم زنجان در اصفهان ساخته شد، پنجره‌های دور گنبد سامرا و نیز به آخرین خشت طلای گنبد حرم امامین عسگریین (ع) که توسط نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان روی گنبد نصب شد، اشاره کرد.

انتهای پیام/.

نام:
ایمیل:
* نظر: