به‌روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
مقامات زیمبابوه، سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم در این کشور و جمعی از فعالان مذهبی و فرهنگی به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران درهراره (پایتخت زیمبابوه) ضمن امضای دفتر یابود، به مقام آقای رفسنجانی ادای احترام کردند.
کد خبر: ۷۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷


به گزارش اصفهان24-  مقامات زیمبابوه، سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم در این کشور و جمعی از فعالان مذهبی و فرهنگی به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران درهراره (پایتخت زیمبابوه) ضمن امضای دفتر یابود، به مقام آقای رفسنجانی ادای احترام کردند.

به گزارش اصفهان24، این دفتر یادبود که به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در هراره (پایتخت زیمبابوه) و به مناسبت درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی گشوده شده بود، مورد استقبال گسترده مقامات، سران و فعالان فرهنگی این کشور قرار گرفت.
سفیران و دیپلماتهای خارجی مقیم هراره در نوشته های خود ضمن تقدیر از تلاش ها و مجاهدت های آیت الله رفسنجانی، وی را از شخصیت های برجسته سیاسی جمهوری اسلامی ایران و از چهره های شناخته شده و موثر در عرصه بین المللی نامیدند و بر جایگاه برجسته وی در تاریخ معاصر تاکید کردند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، یکشنبه 19 دی 95 در سن 82 سالگی و براثر ایست قلبی در بیمارستان شهدای تجریش دارفانی را وداع گفت و ایران اسلامی را در سوگی ناگهانی فرو برد.
پیکر وی روز سه شنبه 21 دی ماه 95 در داخل ضریح و در کنار مقبره امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران به خاک سپرده شد و آرام گرفت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه تهران، نماز را بر پیکر ایشان اقامه کردند. 

انتهای پیام/.

نام:
ایمیل:
* نظر: