به‌روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
رییس سازمان انرژی اتمی گفت:
با موافقت اعضای کمیسیون مشترک برجام ، معادل 130 تن اورانیوم بزودی وارد کشور می شود.
کد خبر: ۷۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰


به گزارش اصفهان24 ،علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی امروز در مراسم سالگرد شهادت شهدای هسته‌ای در سایت غنی‌سازی شهید احمدی روشن نطنز اظهار داشت: عزت و سربلندی انقلاب اسلامی ایران حاصل خون های پاک جوانان بود که نهال انقلاب ریشه گرفت.

وی بیان داشت : اراده الهی بر این است که هیچ قومی متحول نمی‌شود مگر اینکه اراده بر تحول داشته باشد .

صالحی با بیان اینکه این جنگ 8 ساله، جنگی جهانی علیه ما بود که شرق و غرب علیه ما بسیج شده و ملت ایران در تنهایی کامل بود، گفت: بعد از گذشت 37 سال از عمر انقلاب، علیرغم همه فشارهای بین المللی ، محدودیت ها و تحریم ها روز به روز ملت رشید ایران اسلامی سرافرازتر شد.

وی با بیان اینکه در عالم واقعی این ظلم‌ها را به هر ملتی که روا می‌داشتند زمین می‌خورد، ادامه داد: در این انقلاب خدا با ما بود و با دل و خون‌های پاک نهال این انقلاب ریشه گرفت.

وی با بیان اینکه  نام نطنز نامی جهانی است، گفت: نطنز به معنای قدرت، استقامت و اقتدار است که بانیان این عزت و اقتدار امثال شهید احمدی روشن بودند، شهید قشقایی هر آنچه را داشت در طبق اخلاص گذاشت و به این انقلاب هدیه کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: تا انسان درد نکشد معنای درد را نمی‌فهمد، گناه شهدای هسته‌ای ما چه بود که این چنین خونشان ناجوانمردانه ریخته شد، ما باید عضوی از این خانواده باشیم تا بفهمیم، این‌ها اعضای این ملت هستند. 

وی با بیان اینکه در بعد سیاسی خصم و دشمنی این ناجوانمردان را حس می‌کنیم، تصریح کرد: از بی‌تعهدی‌ها تا دروغگویی‌های استکبار را حس می‌کنیم، زمانی که فیلم یتیم خانه ایران را دیدم چهار ستون بدنم لرزید. کسانی که با ما چنین کردند هیچ گاه دوست ما نیستند و راهکار این است که قوی شویم، ما باید قوی باشیم تا بتوانیم از حق و حقوق خودمان دفاع کنیم.

صالحی اظهار داشت: یکی از نمادهای این اقتدار صنعت هسته‌ای است، این صنعت هزینه بالایی داشته اما نتیجه بزرگی داده است، ایران به راحتی می‌تواند به عنوان یک کشور اثرگذار در عرصه بین‌المللی مطرح شود. اگر ما یک کشور ضعیف بودیم دشمن مشکلی با ما نداشت.

وی افزود: آینده را بسیار روشن و تابناک می‌بینم، ما باید ایمانمان را حفظ کنیم و اگر ایمان خود را حفظ کنیم خدا با ما همراه می‌شود، چیزی که خدا خود درباره آن نیز وعده داده است، برای حفظ ایمان باید خون داد و جهاد کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: در طول انقلاب در خدمت ایشان بودیم و همواره دلسوزی ایشان را به یاد دارم .

وی افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی حق بزرگی به گردن این انقلاب دارد و در ارتباط با صیانت انقلاب جهاد بزرگی کرد و پس از جنگ و در دوران ریاست جمهوری نسبت به تحول در این صنعت عمل کردند هرچند که پشتوانه اصلی رهبر معظم انقلاب بودند.

صالحی با اشاره به سالگرد امضای برجام گفت: فردا 26 دی ماه است و یکسال از عملی شدن برجام می‌گذرد که ما در این یکسال 220 تن کیک زرد وارد کرده‌ایم و در آینده‌ای نزدیک 130 تن دیگر به این مجموعه کیک زرد ما اضافه می‌شود که حدود 350 تن به ذخایر اضافه می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: پس از انقلاب یک گرم اورانیوم هم از خارج وارد نکرده‌ایم اما از آنجا که یک ملت هوشیار خود را برای بدترین شرایط آماده می‌کند با توصیه‌های رهبر معظم انقلاب از سال 88 قدم‌های بلندی در اکتشاف و استخراج مواد اولیه برداشتیم.

وی در خصوص نیروگاه هسته‌ای بوشهر گفت : حجم سرمایه گذاری در این 2 نیروگاه 10 میلیارد دلار است که بزرگترین پروژه صنعتی کشور است و این وعده نیست، قرارداد بسته شده و قسط نخست نیز داده شده است.

صالحی با اشاره به ساخت بیمارستان هسته‌ای تصریح کرد: این هفته پس از یکسال مذاکره یکی از بزرگترین و بی‌نظیرترین بیمارستان‌ها در غرب آسیا ساخته می‌شود که حدود هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد .

انتهای پیام/.

نام:
ایمیل:
* نظر: