به‌روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
با 141 رأی موافق تصویب شد؛
نمایندگان مجلس در ادامۀ بررسی لایحه برنامه ششم توسعه ماده‌ای را مصوب کردند که بر اساس آن دولت مکلف به پرداخت بیمه بیکاری اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه می‌شود.
کد خبر: ۷۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵

پرداخت بیمۀ بیکاری به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه
 
به گزارش اصفهان24 ، در نشست علنی صبح امروز نمایندگان و به موجب تصویب بند الحاقی ماده 107 لایحه برنامه ششم توسعه‌ مقرر شد که اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه ای که شغل خود را از دست می‌دهند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار بگیرند و بر این اساس دولت باید در چارچوب لوایح بودجۀ سنواتی، کمک‌های اعتباری را در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار دهد. این لایحه با 141 رأی موافق، 36 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در صحن علنی، تصویب شد.
تصویب این ماده در حالی صورت گرفت که تعدادی از نمایندگان اعتراض داشتند که چنین ماده‌ای در کمیسیون تلفیق بررسی و تصویب نشده است.
علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز به نمایندگان معترض شد که فیلم جلسه کمیسیون تلفیق دیده شده و این ماده در کمیسیون بررسی شده است.
پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز گفت: متن این بند در گزارش لایحه تلفیق برنامه که به صحن آمد گنجانده نشده بود اما به دلیل اینکه خود من در کمیسیون تلفیق پیشنهاد دهنده بودم می‌دانم که کمیسیون تلفیق آن را مصوب کرده است. من برای بازبینی مجدد نامه‌ای به کمیسیون تلفیق دادم و پس از بازبینی مشخص شد که این بند در کمیسیون تلفیق تصویب شده به همین خاطر مجدداً به صحن آمد و رأی گرفته شد.
گفتنی است، بر اساس تبصره ای، آیین‌نامه این ماده را وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان برنامه و بودجه، سازمان تبلیغات و سازمان صداوسیما، ظرف 6 ماه پس از تصویب این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رساند.
انتهای پیام/.
نام:
ایمیل:
* نظر: