به‌روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
برداشت مطالبات بانک‌ها از حساب یارانه‌ای افراد نیازمند!
به گفته یک نماینده مجلس، سه بانک بزرگ دولتی دراقدامی غیرقانونی، مطالبات خود از بدهکاران خرد بانکی را از محل یارانه این افراد تسویه می‌کنند.
کد خبر: ۷۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹2029407_631

  

به گزارش اصفهان24، حسن سلیمانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از برداشت های غیر قانونی بانک های "ملت، ملی و صادرات” از حساب یارانه بدهکاران خرد بانکی و یا افرادی که به عنوان ضامن به این بانک ها متعهد شده اند خبر داد و گفت: بانک های مذکور در اقدمی غیر قانونی، مطالبات خود را از یارانه این افراد برداشت کرده اند که این اقدام قابل پیگیرد است.

وی متذکر شد: بر اساس قانون، یارانه به افراد نیازمندی پرداخت می شود که عدم نیاز مالی آنها برای دولت مسجل نشده است، لذا قطع عملی یارانه این افراد و برداشت مطالبات بانک ها از حساب یارانه، غیرقانونی و غیر اخلاقی است.
به گفته سلیمانی، یارانه پرداختی توسط دولت جز مستثنیات است و نباید به عنوان وجه ضمانت توسط بانک ها توقیف شود.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه از پیگیری های خود از وزیر اقتصاد و امور دارایی برای رسیدگی به این موضوع و حل مشکل به وجود آمده خبر داد و گفت: بنا بر اطلاعاتی که به دست بنده رسیده، برداشت غیرقانونی از حساب یارانه افراد وارد چهارمین ماه خود شده و با وجود پیگیری که از دکتر طیب نیا شده، تا کنون پاسخ روشنی از سوی وزیر اقتصاد در خصوص این اقدام بانک های خاطی داده نشده است.
انتهای پیام/.


نام:
ایمیل:
* نظر: