به‌روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش‌وپرورش استان خبر داد:
جلسه هماهنگی ستاد اسکان نوروزی مسافران فرهنگی در محل دفتر معاونت پشتیبانی اداره کل آموزش‌وپرورش استان با حضور معاونان و کارشناسان تعاون و امور رفاهی نواحی 6 گانه آموزش‌وپرورش برگزار شد.
کد خبر: ۷۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۳

1357 مدرسه پذیرای مسافران فرهنگی نوروز 96/ اصفهان سومین استان برتر پذیرای مسافران نوروزی

به گزارش سایت خبری تحلیلی اصفهان 24:

جلسه هماهنگی ستاد اسکان نوروزی مسافران فرهنگی در محل دفتر معاونت پشتیبانی اداره کل آموزش‌وپرورش استان با حضور معاونان و کارشناسان تعاون و امور رفاهی نواحی 6 گانه آموزش‌وپرورش برگزار شد.

در این جلسه سید محمد میر پور، معاون پشتیبانی اداره کل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به ابلاغ مصوبه اسکان مسافران نوروزی توسط اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری گفت: پیرو ابلاغ این مصوبه، در جلسه‌ای با حضور استاندار محترم استان سیاست‌گذاری‌های لازم به عمل آمد و فعالیت ستاد اسکان مسافران نوروز، رسماً وارد فاز عملیاتی شد.

وی با اشاره به این موضوع که در شرح وظایف آموزش‌وپرورش مقوله‌ای با عنوان سرویس‌دهی به مسافران نوروزی تعریف‌نشده است گفت: اما ما بنا به تکریم از مقام فرهنگیان و سفیران فرهنگی نوروز این امر را پذیرفته‌ایم و سعی ما بر برگزاری هرچه بهتر این موضوع است.

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پروش استان با تأکید بر این نکته که سال گذشته استان اصفهان جزء 3 استان برتر درزمینهٔ خدمات‌دهی به مسافران نوروزی بوده است ادامه داد: در همین راستا و بر اساس تجربه سال‌های پیشین طی جلسات متعددی که جهت بررسی سطح کمی و کیفی ارائه خدمات به مسافران نوروزی داشته‌ایم؛ کلاس‌های بند "ج" به دلیل عدم کیفیت لازم از گردونه اسکان خارج شد.

این مدیر ارشد استان از جانمایی 1357 مدرسه در سطح استان خبر داد و افزود: هم‌اکنون 13640 کلاس در 41 ناحیه و منطقه آموزش‌وپرورش استان جانمایی شده است و 650 مدرسه نیز در سطح شهر اصفهان درنظرگرفته شده است.

وی با اشاره به بازدید کارشناسان فنی این اداره از مدارس و بررسی سطح کیفی و کمی تجهیزات اظهار کرد: کارشناسان ما در حال بررسی سطح کیفی و کمی تجهیزات و خدمات قابل‌ارائه به مسافران هستند.

میر پور افزود ما برنامه بازدید کارشناسان آتش‌نشانی از مدارس جهت اسکان را در دستور کار خود داریم.

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پروش استان با تأکید بر بحث اطلاع‌رسانی و جلسه‌ای که با استاندار داشته‌اند افزود: در این جلسه استاندار ضمن تشکر از شهرداری، ایشان را موظف به پوشش اطلاع‌رسانی فعالیت­های ستاد نوروزی اسکان باکیفیتی بالاتر از سال­های گذشته نمود.

این مدیر ارشد استانی افزود: همچنین جلساتی برای توجیه سرایداران در مواردی چون آتش‌نشانی، اورژانس و نیروی انتظامی برگزار خواهد شد.

وی با تأکید بر مقوله اطلاع‌رسانی افزود: در بحث اطلاع‌رسانی نیز اپلیکیشن "مسافر یار" از سوی استانداری طراحی‌شده است که مسافران می‌توانند با دریافت آن از ستادهای اسکان نوروزی رفت‌وآمد خود را به‌راحتی انجام دهند.

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش‌وپرورش نیز از رزرو اینترنتی مدارس استان خبر داد و افزود: 30 درصد مدارس قابلیت رزرو اینترنتی دارند که تنها مختص فرهنگیان است.

وی ادامه داد: مسافران فرهنگی ما می‌توانند به سایت Eskan.medu.ir جهت ثبت‌نام مراجعه فرمایند.

میر پور در پایان گفت: قطعی کردن جانمایی 6 ستاد اسکان برای 6 ناحیه و تاریخ و محل افتتاحیه متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/.

 

خبرنگار: عادل امیری.

نام:
ایمیل:
* نظر: