به‌روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
شانزدهمین شماره ماهنامه فرهنگی اجتماعی "برای فردا" در اصفهان منتشر شد.
کد خبر: ۷۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳


به گزارش سایت خبری تحلیلی اصفهان 24:

شانزدهمین شماره ماهنامه فرهنگی اجتماعی "برای فردا" در اصفهان منتشر شد.

بر روی جلد این شماره تصویری از رضا نورِ بختیار عکاس پیشکسوت ایران چاپ‌شده است که دوستداران هنر می‌توانند پرونده مرتبط با این هنرمند بین‌المللی را با یادداشت‌هایی از محمدرحیم اخوت، کامران عدل، جمال احمدی و ... همراه با مصاحبه‌ای تفصیلی با استاد رضا نور بختیار مطالعه کنند. این پرونده به همت پژمان نظر زاد آبکنار به عرصه رسیده است.

پرونده مطبوعات اصفهان که در سه شماره قبل به دوره‌های تاریخی قاجار و پهلوی اول و دوم پرداخته بود، در این شماره به نقطه پایان رسیده و مطبوعات اصفهان بعد از انقلاب را موردبررسی قرار می‌دهد. خوانندگان می‌توانند این پرونده را به دبیری الهه باقری با گفتارها و نوشتارهایی از پیشکسوتان و فعالان رسانه‌ای استان همچون فضل اله صلواتی، عبدالحسین جعفری، مسعود کثیری، مصطفی نژاد، ستاری، مجید زهتاب، محمدجواد عیدی و ... دنبال نمایند.

گفتگوی ویژۀ برای فردا با "علیرضا ذاکر اصفهانی" استاندار سابق اصفهان با تیتر «اگر دور اصفهان دیوار بکشیم همۀ مشکلاتمان حل می‌شود!» از بخش­های خواندنی این شماره است که توسط مدیرمسئول این ماهنامه تهیه‌شده است. مصاحبه‌ای جذاب و روشنی‌بخش که قسمتی از تاریخ نانوشته مدیریت جامع استان اصفهان را از میان غبار فراموشی بیرون کشیده است. مخاطبان ماهنامه را به خواندن این گفتگوی ویژه دعوت می‌کنیم.

در بخش کتاب این شماره به دبیری عادل امیری، مصاحبه­ای تلگرافی در ستایش شصت‌سالگی و جنون کتاب را با ابراهیم سپاهانی، کتاب‌فروش اصفهانی با تیتر؛ کلیات فرهنگسرا، چاپ اول! خواهید خواند. مصاحبه‌ای که برای اولین بار مخاطبان کتاب­فروشی فرهنگسرا را با زیروبم این کتاب‌فروشی و تحولات آن در طول 3 دهه گذشته آشنا خواهد کرد. همچنین پرونده ادبیات را سیاوش گلشیری با عنوان «امضای یادگاری» در مورد "ادبیات و مرگ" به پیشگاه مخاطبان تقدیم کرده است.

بخش اقتصاد به‌عنوان بخش تازه متولد ماهنامه، به آسیب‌شناسی علم اقتصاد در ایران با تیتر جالب «ما و علم اقتصاد؛ اقتصاد و عالمان بی‌عمل» پرداخته است.

مخاطبان ماهنامه می‌توانند در بخش هنر مطالبی همچون شهنازی نامه، با یاد و ستایش استاد علی‌اکبر شهنازی به قلم سامان صادقیان و در عکاسی مطلب "جین بون، عکاسی که دید ولی دیده نشد" را به قلم محمدعلی میرزایی، دبیر عکس ماهنامه دنبال کنند.

«زشت و زیبا» نیز عنوان مطلبی است که امیر رجایی تحت آن به فعالیت‌های گروه مردم‌نهاد «زشتی‌های اصفهان» پرداخته است.

ماهنامه فرهنگی اجتماعی «برای فردا» که به صاحب‌امتیازی حسن قانونی و سردبیری سید مرتضی رضوانی، منتشر می‌شود برای فردا می‌کوشد تا با رویکردی تحلیلی ازآنچه موجب زایش فرهنگ و هنر در اصفهان می‌شود، سخن بگوید. همچنین ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی هر پدیده‌ای که موجب تأثیرگذاری و تغییر در شهر اصفهان بوده، فارغ از هرگونه جهت‌گیری و سوگیری می‌تواند موضوع این نشریه قرار گیرد. برای فردا تلاش دارد تا با نگاهی ژرف به مسائل جامعه پرداخته و توسعه پایدار شهری را به‌عنوان محوری در جهت پرداختن به مسائل استان اصفهان با نگاه آموزشی و جریان سازی هدفمند مدنظر قرار دهد.

مخاطبان این رسانه فرهنگی می‌توانند «ماهنامه برای فردا» را از دکه‌های روزنامه‌فروشی و کتاب‌فروشی‌های معتبر سطح شهر تهیه نمایند.

 

 

انتهای پیام./.

نام:
ایمیل:
* نظر: